Alpha Group un, uluslararası çalışma geçmişinden biriken ve bu birikimin etkilemesi ile inşaat sektöründe fark oluşturabilmek adına 2013 tarihinde inşaat sektörüne giriş yapmıştır. Güçlü bir büyüme hedefi ile yurt içi ve yurt dışı inşaat projelerinin hayata geçirilmesi için 2015’te YÖN TEKNİK YAPI A.Ş. kurulmuştur.

Tüm iş ortaklarımız ile güvene dayalı ticari bir ilişkimiz olması nedeniyle çalışmalarımıza ‘’gereğini en iyi şekilde yapmak’’ prensibi ile oluşturulmuş bir yapıdır.

Yurt içinde, ilk olarak kentsel dönüşüm projeleri ile çalışmalarına başlayan YÖN TEKNİK YAPI bünyesine 30 yılı geçen tecrübe birikimine sahip ve büyük çaplı önemli projelerde imzası bulunan mühendisler ile bir araya gelerek önemli projelere talip olarak yurtdışına açılmıştır.

YÖN TEKNİK YAPI oluşturduğu üst düzey mühendislik iş ortaklıklarıyla, kapsamlı üst yapılar ve alt yapıların inşaat projelerini kalite-ekonomi-amaç parametrelerine bağlı kalarak, anahtar teslim yapabilme beceri ve kudretine sahip bir oluşumdur.

Kurucu yönetim kurulu başkanımız Sayın M. Şefik YÖN şu cümleler ile geleceğin umut yüklü teknesi olacak YÖN TEKNİK YAPI yı anlatmaktadır;

‘’ İnsana yeryüzünde imar etme görevi vermiştir. Biz bu görevin bilincinde olarak vazifemizi üstlendik ve yeryüzü imarına katkı sağlamak için, bilgi ve birikim ile donanımlı bir ekip kurup yola çıktık. İnsanlığa fayda veren eserler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.